۳۰ تفاوت عمده ثروتمندان و افراد معمولی

۳۰ تفاوت عمده ثروتمندان و افراد معمولی

تفاوت های اصلی ثروتمندان و افراد معمولی را در این مقاله بخوانید

یکی از قدرتمندترین و مهم ترین کلمات هستی واژه تفاوت است، اگر فرد در هر کاری بتواند یک تفاوت معنی دار و مثبتی بین خود و هم رده هایش ایجاد کند می تواند به شدت موفق باشد. تفاوت رمز اصلی برای خاص بودن و موفق شدن است. به همین دلیل در این مقاله به تفاوت فکری ثروتمندان با دیگران پرداخته ام.

اجازه بدهید برای درک واژه تفاوت مثالی را بیان کنم:

چند وقت قبل برای عیادت دوستی در حال رفتن به بیمارستان بودم در مسیرم به اولین گل فروشی مراجعه کردم تا دسته گلی تهیه کنم در هنگامی که گل فروش، گل را برای من آماده می کرد به من گفت: اگر بخواهید می توانم اسم و تلفن شما را در دفترم یادداشت کنم تا روز ازدواج و تاریخ تولد همسرتان را یادآوری کنم و یک روز قبل با شما تماس بگیرم من هم موافقت کردم اما شاید باورتان نشود وی یک دفتر سررسید مخصوص کنار گذاشته بود که از اسامی مختلف کاملا پرشده بود

از او پرسیدم این کار چه سودی برایتان دارد؟ ایشان گفت: من با افراد تماس می گیرم و می گویم فردا روز تولد همسرتان است اگر مایلید یک ساعت به من اعلام کنید تا بی معطلی دسته گلی را برای شما آماده کنم، بسیاری از افرادی که با آن ها تماس می گیرم موافقت می کنند. او ادامه داد: من بابت یک تماس ممکن است صد تومان هزینه کنم اما از هر سه تماس حداقل ۲۰ هزار تومان در آمد زایی می کنم.

این فروشنده با همین کار خلاقانه بین خود و هم صنفی هایش تمایز ایجاد نموده و درآمد خوبی از همین طریق به دست می آورد.

۳۰ تفاوت اصلی ثروتمندان و افراد معمولی

۱- بسیاری از افراد فکر می کنند پول چرک کف دست و ریشه همه بدی هاست درحالی که از نظر ثروتمندان فقر ریشه همه بدی هاست.

۲- بسیاری از افراد توجه به خود را بد می دانند، درحالی که از نظر ثروتمندان توجه به خود نوعی پرهیزکاری است.

۳- بسیاری از افراد فکر می کنند همه چیز شانسی و تصادفی است، درحالی که از نظر ثروتمندان زندگی یعنی حرکت و عمل و تدبیر. ازنظر ثروتمندان تکیه به شانس مساوی است با بازنده بودن.

۴- بسیاری از افراد فکر میکنند راه ثروتمند شدن از مسیر تحصیلات رسمی و آکادمیک می گذرد، پس اگر تحصیلات دانشگاهی نداریم هیچ گاه به ثروت نمی رسیم. درحالی که از نظر ثروتمندان برای ثروتمند شدن باید در دانش یا مهارت خاصی استاد بود.

۵- بسیاری از افراد در خاطرات گذشته درجا می زنند و به طور پیوسته افسوس فرصت های از دست رفته را می خورند، درحالی که ازنظر ثروتمندان آینده را باید دید، گذشته ها گذشته است.

۶- بسیاری از افراد می خواهند از طریق احساسات و هیجاناتشان به پول برسند، درحالی که از نظر ثروتمندان بهترین راه رسیدن به پول منطقی فکر کردن است.

۷- بسیاری از افراد معمولا برای کسب درآمد کارهایی را انجام میدهند که دوست ندارند، درحالی که از نظر ثروتمندان برای پولدار شدن باید کار را با عشق و علاقه انجام داد.

۸- بسیاری از افراد سطح توقعاتشان از هستی اندک است و درنتیجه ناامیدی به سراغشان نمی آید، درحالی که از نظر ثروتمندان زندگی یعنی چالش و کلنجار رفتن با مشکلات بزرگ. آن ها خواسته های بزرگ از هستی دارند.

۹- بسیاری از افراد فکر می کنند برای رسیدن به ثروت کلان باید کار خاصی انجام داد درحالی که از نظر ثروتمندان برای کسب ثروت خود فرد باید از درون چیزی در چنته داشته باشد.

۱۰- بسیاری از افراد فکر می کنند برای پولدار شدن الزاما باید سرمایه اولیه داشت، درحالی که از نظر ثروتمندان در قدم اول باید از پول دیگران استفاده کرد. (اخذ بدهی خوب)

۱۱- بسیاری از افراد اجازه می دهند تا داشتن یا نداشتن پول عامل ایجاد استرسشان شود، درحالی که ازنظر ثروتمندان باید میان خود و ثروت صلح برقرار کرد.

۱۲- بسیاری از افراد تفریح و سرگرمی و راحت طلبی و تماشای تلویزیون را به یادگیری چیزهای جدید ترجیح می دهند، درحالی که ازنظر ثروتمندان یادگیری از تفریح اهمیت بیشتری دارد.

۱۳- بسیاری از افراد فکر میکنند، ثروتمندان آدمهای خود خواهی هستند، درحالیکه از نظر ثروتمندان معاشرت تنها با افراد همفکر جذاب است.

۱۴- بسیاری از افراد ترجیح میدهند برای در امان ماندن از هر خطری زندگی را بدون ریسک ادامه دهند، درحالیکه ازنظر ثروتمندان دانستن وقت و زمان مناسب برای رفتن به دل حوادث ثروتشان را بیشتر میکند.

تلاش برای رسیدن به موفقیت الزامیست

۱۵- بسیاری از افراد دوست دارند فقط زندگی راحت و آسودهای داشته باشند، درحالیکه از نظر ثروتمندان راحتی یعنی تلاش و چالش در زندگی.

۱۶- بسیاری از افراد هرگز ارتباطی بین پول و سلامتی پیدا نمیکنند، درحالیکه از نظر ثروتمندان پول با وجود سلامتی ارزشمند است، ثروتمندان پول و سلامتی را باهم میخواهند اما بسیاری از افراد بین پول و سلامتی یکی را برمیگزینند.

۱۷- بسیاری از افراد فکر میکنند باید بین پول و خانوادهای خوشبخت یکی را انتخاب کنند، درحالیکه از نظر ثروتمندان میتوان هر دوی اینها را باهم داشت.

۱۸- غالب ثروتمندان به شدت منظم هستند. (بدون برنامه ریزی و نظم نمیتوان ثروتمند شد).

۱۹- ثروتمندان حقیقی به قانون احترام میگذارند.

۲۰- ثروتمندان به پول فیزیکی احترام میگذارند یعنی پول برایشان یک تکه کاغذ نیست (تا نمیکنند یا چروک نمیکنند و )

۲۱- ثروتمندان انتظارات مثبت دارند اما بسیاری از افراد انتظارات منفی.

۲۲- بسیاری از افراد ابتدا خرج میکنند و اگر در ادامه چیزی باقی ماند، آن را پس انداز میکنند ولی ثروتمندان برنامه منظم برای پس انداز دارند ابتدا مقدار معینی را پس انداز میکنند سپس باقیمانده را خرج میکنند.

۲۳- بسیاری از افراد برای پول کار میکنند. ثروتمندان برای قابلیت تولید پول کار میکنند نهفقط پول. (کار برای یادگیری)

۲۴- ثروتمندان روی فرصتها تمرکز میکنند بسیاری از افراد روی موانع. اذهان کوچک کارشناس دیدن معایب و نقاط منفی هستند.

۲۵- انسانهای ثروتمند افراد موفق و ثروتمند را ستایش میکنند در حالی که بسیاری از افراد از ثروتمندان بیزارند.

۲۶- انسانهای ثروتمند حتی باوجود ترسی که دارند دست به عمل میزنند در حالی که بسیاری از افراد به ترس اجازه میدهند که متوقفشان کند.

۲۷- ثروتمندان همیشه در حال رشد کردن و یادگرفتناند، در حالی که بسیاری از افراد در هر موضوعی اظهار نظر میکنند. آنها خود را همه چیزدان میدانند.

۳۰- انسان های ثروتمند به شدت خوشبین هستند و از انسان های منفی نگر و منفیباف دوری میگزینند.

موارد دیگر …

دانلود رایگان کتاب صوتی معجزه شکرگزاری
دانلود رایگان دوره آرزوی تو دستور توست کوین ترودو
دانلود رایگان کتاب صوتی بخواهید تا به شما داده شود از استرهیکس
دانلود رایگان کتاب صوتی کیمیاگر | دانلود رایگان کتاب کیمیاگر
The last comment needs to be approved.
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای