آیا قانون جذب واقعیت دارد؟

+ جذب خواسته ها در هفت مرحله

سلام عرض میکنم خدمت شما دوست عزیز، خوش حالم که اینجایی و قصد داری این مقاله رو مطالعه کنی و جواب سوالت رو بگیری آیا قانون جذب وجود دارد؟ …

دوست عزیز قبل از اینکه شروع به خواندن این مقاله کنی من همین جا یک موضوع را روشن کنم، قانون جذب به این معنی نیست که شما داخل خونتون بشینید و از قانون جذب استفاده کنید و توقع داشته باشید خواستتون از آسمون براتون بی افته ! 

خیر اصلا به این معنی نیست اگر نگرش شما نسبت به قانون جذب اینگونه است باید بگویم سخت در اشتباه هستید

بسیاری از روانشناسان و منتقدان به این دلیل قانون جذب را نقص میکنند چرا که برداشت اکثر مردم از قانون جذب تنها تلاش ذهنی است، اینطور مردم تنبل خواهند شد و همه چیز را به تلاش ذهنی ربط میدهند.

در واقع شما با تلاش ذهنی میخ را برای کوبیدن به دیوار آماده میکنید ولی اگر با چکش به آن میخ ضربه وارد نکنید هرگز آن میخ به دیوار متصل نخواهد شد ضربه زدن به آن میخ ها همان تلاش فیزیکی است یعنی آنکه اگر شما تمام مراحل جذب خواسته ی خود را انجام داده باشید ولی هیچ کاری انجام ندهید هرگز نباید توقع این را داشته باشید که آن خواسته برای شما متجلی شود.

حال بریم که جواب سوال خودمون رو بگیریم …

بله این قانون کاملا واقعیه، اما تا الان کسی نتونسته واقعا اونو درست تعریف کنه یا بشناسه، ولی قرآن کریم این مساله رو برای ما کاملا تعریف کرده است. برای شروع به اولین سوره قرآن یعنی سوره حمد می پردازیم. تنھا سوره ای که در آن بر خلاف تمام سوره ھا که خداوند با انسان صحبت می کنه در این سوره انسان با خدا صحبت می کنه اما پیام ھای سوره حمد درباره جذب؛ من در اینجا طرز جذب کردن را در سوره حمد توضیح می دهم.

قانون جذب برای رسیدن به خواسته ها

جذب ھفت مرحله داره (شاید یکی از دلایل عجیب بودن عدد ھفت نیز ھمین قدرت جذب این عدد باشه)

قبل از جذب باید به خدا پناه ببریم بعد از اون:

مرحله اول در قانون جذب – بسم لله الرحمن الرحیم

در این مرحله شخص باید کار را با نام خدا آغاز کند و به این کاملا ایمان داشته باشد کھ خداوند ھیچ چیزی را برای خودش نیافریده است ، بلکه ھمه چیز برای ماست و خداوند منتظر شخصی است که از آفریده ھای خودش به او ببخشد و خداوند بسیار بخشنده و مھربان است . پس باید کاری کنیم که اون شخصی که خداوند به دنبال اوست ما باشیم

مرحله دوم در قانون جذب – الحمد لله رب العالمین

در این مرحله باید از خداوند به خاطر آنچه که به ما بخشیده تشکر کنیم. از چیزھای که به ما داده و از چیزھای که از ما گرفته چون خداوند ھر چه که می بخشد از رحمتش است و ھر چه که می گیرد از حکمتش و ما باید به خاطر ھر دو از خدا تشکر کنیم و خداوند را باعث و بانی ھمه چیز در ھستی بدونیم و غیر او را حتی یک لحظه باعث امیدمون ندونیم.

مرحله سوم در قانون جذب – الرحمن ارحیم

خداوند را به عنوان سخاوتمند ترین در تمام ھستی بشناسیم و او را خسیس نپنداریم و اما چون نام رحمان برای امور دنیوی و الرحیم برای امور اخروی است، اون چیزی را که ما در ذھنمون داریم و می خواھیم جذب کنیم می تونه از ھر دو مورد دنیوی و اخروی باشه .

مرحله چهارم در قانون جذب – مالک یوم الدین

خداوند را باید سلطان روزه جزا بدونیم و از عذاب خداوند بترسیم. یعنی در مقابل خدا احساس عجز کنیم و این احساس را کھ ما گنھ کاریم و فقط بھ امید رحمت خداوند بھ درگاھش آمده ایم وگرنھ ارزش لطف خدا رو ھمین جوری نداریم.

مرحله پنجم در قانون جذب – ایاک نعبد و ایاک نستعین

این مرحله خیلی مھمه یعنی اگر کوچکترین شکی به خدا داشته باشیم یا چشم امیدمان به غیره خدا باشه یا کسی دیگه رو خدا بدونیم (مثل شعر جواد خلیلی که میگه شما زمینی ھا ھمش ھمینید، اونور میزی رو خدا می دونید ) جذب انجام نمی شه.

مرحله پنجم در قانون جذب – اھدنا الصراط المستقیم الصراط الذین انعمت علیھم غیر المغضوب علیھم والضالین

اما چرا بعضی چیزھای که ما می خواھیم را بدست نمی آوریم، مگر جذب درست نیست پس چرا جواب نمی ده؟ خوب جواب این سوال رو خداوند خودش داده خداوند می فرماید به من اعطا کن آنچه را که مرا به سوی راه راست ببرد نه آنچه را که مرا به سمت گمراھی و خشم تو ببرد

پس ببینید چون خداوند مارو دوست داره و نمی خواد به سمت عذاب خدا یا به سمت گمراھی پیش برریم، به خاطره ھمین بعضی از دعاھامونو یا ھمون جذبمونو قبول نمی کنه، اگه یه خورده تو خواستمون تجدید نظر کنیم و از این عاقبت بد دورش کنیم مطمئان بھش می رسید.

از تو حرکت از خدا برکت - قانون جذب

آخرین مرحله برای برای جذب خواسته ها که در سوره نجم به درستی آن را بیان کرده است تلاش و کوشش است

وَ أَنْ لَیْسَ لِْلإِنْسانِ إِلاّ ما سَعی وَ أَنَّ سَعْیَهُ سَوْفَ یُری

و نیست از برای انسان مگر کوشش و تلاشی که انجام داده است و قطعاً ثمره کوشش و تلاش خود را خواهد دید.

 

موارد دیگر …

دانلود رایگان دوره آرزوی تو دستور توست کوین ترودو
دانلود رایگان کتاب صوتی بخواهید تا به شما داده شود از استرهیکس
دانلود رایگان کتاب صوتی کیمیاگر | دانلود رایگان کتاب کیمیاگر
دانلود رایگان کتاب صوتی چهار اثر فلورانس اسکاول شین + کتاب الکترونیکی pdf
The last comment needs to be approved.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای