باورهای غلط نسبت به قانون جذب

باورهای غلط نسبت به قانون جذب

” قسمت اول ”

سلام عرض میکنم خدمت شما دوست عزیز، خوش حالم اینجایی و داری این مقاله رو میخونی …

در این مقاله به شما می آموزم چطور میتوانید باورهای غلطی که نسبت به قانون جذب دارید را شناسایی کنید و تغییرشان دهید

باورهایی که خیلی از افراد نسبت به قانون جذب دارند و این باورهای محدود کننده مانع رسیدن آنها به موفقیت ها و خواسته هایشان میشود

قبل از خواندن این مقاله شما باید بدانید که قانون جذب چیست … اگر نمیدانید مقاله ﻗﺎنون جذب و ﻗوانین فیزیک را مطالعه کنید و بعد شروع به خواندن این مقاله کنید

« برای گوش دادن به پادکست باورهای غلطی که نسبت به قانون جذب وارد وب سایت میلیونر شوید »

قانون جذب به چه معناست

قانون جذب به معنای تنبلی و فراغت از تلاش و رھایی کار نیست، قانون جذب به این معنی نیست که شما داخل خونتون بشینید و دست روی دست بگذاری تا به خواستتون برسید به این علت که از قانون جذب استفاده کردی !!

اولین باور غلط نسبت به قانون جذب

بسیاری از روانشناسان و منتقدان به همین دلیل قانون جذب را نقض میکنند، چرا که برداشت اکثر مردم از قانون جذب تنها تلاش ذهنیست، اینطور مردم برای رسیدن به اهدافشان هیچ تلاشی نمیکنند و همچی را به تلاش ذهنی ربط میدهند …

در واقع شما با تلاش ذهنی میخ را برای کوبیدنِ به دیوار اماده میشکند، ولی اگر ضربه ای به میخ وارد نکنید میخ به دیوار متصل میشود؟ به هیچ عنوان … در صورتی میخ به دیوار متصل میشه که شما ضربه به ان میخ وارد کرده باشید، ضربه زدن به میخ همان تلاش فیزیکی است که شما باید انجام بدید.

یعنی اینکه اگر شما مراحل جذب خواسته خودتان را انجام داده باشید، ولی فعالیتی نکنید نباید توقع داشته باشید که به خواستتون برسید

بسیاری از مردم در قرن تکنولوژی و انفجار اطلاعات دنبال روش‌ های کپسولی و اعجاز آور هستند گمان می‌کنند قانون جذب هم یکی از همان دستآوردهای نوین بشری است که امکان دسترسی راحت و بی‌ دردسر به آرزو ها بدون انجام کار و تحمل زحمت را فراهم می‌سازد.

در حالی که قانون جذب به عنوان یک پیش فرض اساسی بدن فیزیکی و جهان مادی و کلیه قوانین حاکم بر آن را به طور کامل می‌ پذیرد و تفاوت آن با دیگر نگرش‌ها در این است که همزمان از یک زاویه بزرگتر بخش نادیدنی و ناپیدای متافیزیک وجود هر انسانی را هم قبول می‌کند.

به عبارتی جسم فیزیکی هنوز هم مانند گذشته به برنامه‌ ریزی و هدف‌ گزاری و تلاش اقدام می‌کند اما این‌ بار چون به قانون جذب ایمان و یقین دارد، با اطمینان خاطر و آرامش کامل فقط در مسیر خواسته و طلب اصلی‌ اش گام بر می‌ دارد و با کنترل حساب شده و لحظه به لحظه مرکز توجه و دقت و تمرکز فرد، امکان ظهور و خودنمایی احساسات و هیجانات منفی و باز دارنده را در وجود شخص از بین می‌ برد.

باور های غلظ نسبت به قانون جذب

شخص معتقد به قانون جذب چون یقین دارد که کائنات‏ همراه اوست و خیر او و همه عالم را می‌خواهد، دیگر نگران وقوع حوادث شر و بد در زندگی خود نیست.

هر چه هست برای این چنین شخصی خیر و برکت و فراوانی و مصلحت است. او اصلا نگران چگونگی انجام آرزوهایش توسط کائنات‏ نیست. اینکه منابع مورد نیاز برای فراهم ساختن آرزوها و درخواست های او از کجا توسط کائنات‏ فراهم می‌شود به او ربطی ندارد و اصلا به آنها فکر نمی‌کند، او مطمئن است که در جاده زندگی تنها نمی‌ ماند و نگاه یک حامی قدرتمند در تمام طول جاده زندگی همراه اوست.

چنین شخصی چون از همراهی کائنات‏ در مسیر فعالیت‌ هایش خاطرش جمع است و نظام باورهایش هم پذیرفته که توانایی انجام ناممکن‌ها را دارد به جای اینکه محافظه کار و بیش از حد محتاط باشد، شجاعانه وارد میدان عمل می‌ شود و در تاریک ترین جاده‌ها با روشن کردن هر چراغی که دارد قدم می‌گذارد و مطمئن است خود جاده به او مسیر بعدی را نشان می‌دهد. برای همین است که اگر در زندگی همه افراد موفق دقت شود متوجه می‌شویم که همه آنها به شکلی به قانون جذب ایمان دارند و بر اساس آن چارچوب زندگی خود را بنا می‌کنند.

تصور اینکه قانون جذب به معنای بیکاری و تن پروری است و یک رویای توهمی است که آدم‌ های تنبل برای خود ساخته‌ اند تا از کار و تلاش رهایی یابند، تصوری باطل و تفسیری غلط توسط همان آدم‌ های تنبل است که هر قانونی را در جهان از دید تنبلانه و تن پرورانه خود تفسیر می‌کنند.

اتفاقا قانون جذب عینا مانند مفهوم توکل در فرهنگ ما عمل می‌کند. شخص معتقد به این قانون با توکل و تکیه بر این قانون وارد میدان عمل و اقدام می‌شود و بدون دخالت دادن افکار و احساسات مزاحم با اعتماد به نفس و اطمینان قلبی کامل و بی نقص کارش را به پیش می‌برد و هر مرحله ای که عبور می‌کند را یک پیروزی و مهر تائیدی بر درستی دیدگاه و نگرش قانون جذب می‌داند.

قانون جذب برای همه یکسان است

قانون جذب برای همه عالم به طور یکسان اجرا می‌شود و نتیجه یکسان به همراه می‌آورد

خیلی‌ها گمان می‌کنند که قانون جذب و کمک و همراهی کائنات‏ برای اجابت خواسته‌ ها و آرزوهای اشخاص فقط منحصر به آدم‌ های خوب این دنیا است و آدم بدها نمی‌توانند از قانون جذب بهره‌ مند شوند.

اما حقیقت این است که قانون جذب هر چند یک قانون فیزیکی /متافیزیکی است اما مثل تمام قوانین فیزیک برای همه عالم به طور یکسان اجرا می‌شود و نتیجه یکسان به همراه می‌آورد.

هر آدمی چه خوب و چه بد هر نیت و آرزویی را در اعماق دلش بگرداند باید مطمئن باشد که با این‌ کارش ارتعاشی را ایجاد می‌کند که توسط کائنات‏ بلافاصله دریافت و برای واقعی شدن و به حقیقت پیوستن به صورت یک دستور لازم الاجرا در کل هستی پخش می‌شود.

اگر انسان به کارکرد قانون جذب اعتماد و اعتقاد کامل و قلبی داشته باشد، حال این انسان یک شخص خوب باشد یا یک شخص ناخوب، در هر حالت به واسطه این اعتقاد و یقین قلبی، می‌تواند هر زمان که اراده کند تحقق آرمان‌ ها و آرزو های درونی اش را در زندگی واقعی خود نظاره گر باشد.

اما اگر انسانی نسبت به ثبات و درستی قانون جذب و همراهی کائنات‏ دائم در شک و دودلی و تردید به سر ببرد و اجازه دهد افکار نا امید کننده و سرد، گرمی و شور وصالش را دائم از او بگیرد. این شخص حتی اگر یک انسان کاملا خوب و مثبت هم باشد، باز نمی‌تواند به آنچه می‌خواهد برسد.

قانون جذب اوج بخشندگی و بخشش و دست و دلبازی کائنات‏ را نشان می‌دهد

 این قانون خیلی ساده می‌گوید هر چه می‌ خواهی تقاضا کن و جوابش را بگیر. بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را ! این قانون می‌ گوید که کائنات‏ همیشه خیر و صلاح همه انسان‌ها را خواسته و می‌خواهد و خواهد خواست و در خیر بودن اتفاقاتی که در عالم و هستی می‌ افتد حتی لحظه‌ ای هم نباید شک کرد.

چه بدانیم و چه ندانیم، چه دلمان بخواهد و چه نخواهد ، چه باور داشته باشیم و چه نداشته باشیم، چه قبول کنیم و چه نکنیم، قانون جذب وجود دارد و کارش را انجام می‌دهد.

ولی اگر آن را ببینیم و باورش کنیم و آگاهانه و دانسته از آن استفاده کنیم ، طبیعی است که حس خلاقیت و شور و هیجان بسیار بیشتری را در دوره حیات خود تجربه خواهیم کرد. بنابراین اگر می بینید یک انسان به ظاهر بدخلق موفق شده به آنچه می‌خواهد در حوزه های مختلف مالی و شغلی و اجتماعی برسد و انسان خوش خلق دیگری نتوانسته به جایگاه مناسبی در زندگی‌ اش برسد.

شک نکنید که تفاوت آن دو در میزان شک و تردیدی است که در اعماق دلشان نسبت به لیاقت خود برای بهره مندی از امکانات کائنات‏ وجود دارد.

موارد دیگر …

دانلود رایگان دوره آرزوی تو دستور توست کوین ترودو
دانلود رایگان کتاب صوتی بخواهید تا به شما داده شود از استرهیکس
دانلود رایگان کتاب صوتی کیمیاگر | دانلود رایگان کتاب کیمیاگر
دانلود رایگان کتاب صوتی چهار اثر فلورانس اسکاول شین + کتاب الکترونیکی pdf
2 پاسخ
 1. ابوالفضل طاهری نجیب
  ابوالفضل طاهری نجیب گفته:

  باعرض سلام و خسته نباشید
  واقعا ممنون و سپاسگزارم از بابت مطالب بسیار مفیدتون
  میدونم که تمام حرفهاتون کاملا درسته منتها چیزیکه برام مهمه اینه که همه جا و توتمام کتابها صحبت از تغییر باورهای غلط میشه اما هیچ کجا مطلبی در مورد چگونگی تغییر باورهای غلطی که از بچگی در ذهن ما نقش بسته حرفی به میان نیامده….
  ایکاش در این مورد هم مطلبی میزاشتید
  دعای خیر من بدرقه راه شما بزرگواران

  پاسخ
  • امیرحسین دهقانی
   گروه تحقیقاتی گنج درون گفته:

   سلام دوست عزیز” خوش حالم که این مقاله رو خوندی
   بزودی مقاله ای جامع با موضوع چطور باورهامون رو تغییر بدیم بر روی سایت گذاشته میشه،
   شما میتونید پاسخ سوالتون رو اونجا دریافت کنید
   ” با تشکر از همراهی شما “

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای