چگونه خانه بخریم: راهنمای عملی خرید خانه

چگونه خانه بخریم

راهنمای عملی خرید خانه

در این مقاله قصد داریم موارد عملی رو به شما آموزش دهیم که به کمک آنها شما هم میتوانید صاحب خانه دلخواهتان شوید …

۱-  توکل به خداوند نمایید بدون توجه به پولی که دارید (برای خرید خانه)

وقتی چیزی از خدا بخواهید حتماً به شما داده خواهد شد، برای خالق این دنیای باعظمت رساندن پول خرید خانه که چیزی نیست؛ اما این نکته مهم را فراموش نکنید: از شما حرکت و از خدا برکت.بسیار افرادی را دیده ام که گاهی تنها با داشتن یک سوم پول خرید خانه توانسته اند آن خانه را خریده، بدون آن که متوجه شوند مابقی پول از کجا جور شد.

۲ تعیین معیارهای حداقلی برای منزل مورد نظر

۳- به حرف های مشاورین املاک توجه نکنید !!

بسیاری از مشاورین املاک پس از اطلاع از میزان پولتان شما را نا امید کرده و می گویند با این پول باید قید خانه دار شدن را بزنید به این گفته ها توجه نکنید و هرگز نا امید نشوید، بسیاری از افراد در این مرحله با شنیدن قیمت هایی که مشاورین املاک اعلام می کنند، شوکه و نا امید شده و از خرید خانه منصرف می شوند.

۴- از  امکانات در دسترس برای خرید خانه استفاده کنید

به اطرافیانتان بسپارید که دنبال خرید خانه هستید حتی به صورت اینترنتی نیز می توانید جستجو کنید. معمولا کسانی که در روزنامه یا اینترنت آگهی فروش می دهند در فروش مصمم هستند و حتی عجله هم دارند زیرا حاضر شده اند بابت تبلیغات هزینه کنند، پس فروشنده واقعی هستند.

به مناطق و محله هایی که رو به ترقی هستند بروید و به عنوان تفریح قدم زده و ملک های آماده فروش را ببینید، ملک هایی را که مدتی است برای فروش گذاشته اند و کسی آن ها را نخریده است رصد کنید، شاید فروشنده پس از مدتی که خریداری پیدا نشد آن را با قیمت و شرایط بهتری به شما بفروشد.

به بنگاه ها و آژانس ها سر بزنید و شماره تلفن خود را بدهید، گاهی با شما تماس هایی می گیرند و اطلاعات و پیشنهادهایی می دهند که حیرت زده می شوید.

چگونه خانه بخریم: راهنمای عملی خرید خانه

۵ مراجعه به برخی شرکت های ساختمان سازی معتبر و خوش نام نیز خالی از لطف نیست

۶- چه موقعه برای خرید خانه قرض و وام توصیه میشود؟

تنها زمانی که قرض کردن و وام گرفتن برای خرید خانه حتی با سود بالا توصیه می شود، خرید اشتراکی با دوستان یا اقوام نیز یک گزینه برای خانه دار شدن است.با این کار پول شما از تورم در امان مانده، مضاف بر اینکه پول نقدتان حالا دیگر به ملک تبدیل شده و متناسب با نرخ تورم، بر ارزش آن نیز افزوده خواهد شد پس از مدتی ب خرید یا واگذاری سهمتان امکان بیشتری برای خانه دار شدن ولو با متراژ کمتر اما با سهم ۱۰۰% وجود دارد.

با خرید مشارکتی آپارتمان حتی می توان در آن ساکن شد و از پرداخت پنجاه درصد اجاره بها معاف بود.

۷- هرگز ملکتان را نفروشید مگر اینکه …

تجربه نشان داده فروش ملک کار چندان صحیحی نیست مگر اینکه بخواهید ملکی بهتر و بزرگ تر بخرید و باید توجه کنید که تا از معامله خانه یا ملک جدید مطمئن نشده اید هرگز ملک فعلی تان را نفروشید.

۸- چگونه خانه بخریم؟

اگر به فکر این هستید که ابتدا پس انداز کنید و سپس خانه بخرید احتمال صاحب خانه شدنتان اندک است زیرا درآمدها کم کم بالا می رود اما قیمت ها ناگهانی اوج می گیرد. پس بدانید بدون استفادها از وام و قرض امکان خرید و سرمایه گذاری در زمین و ملک بسیار سخت فراهم می شود.

” دوست عزیز توجه کنید که بحث، راه اندازی کسب و کار با خرید خانه کاملا متفاوت است “

۹- چطور به صورت پلکانی خانه بخریم؟

افراد بسیاری را در اطرافیانم میشناسم که به صورت پلکانی خانه دار شده اند، یعنی مثلا فرد ۳۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان وام مسکن میگیرد ۱۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان پس انداز دارد، یک خانه به مبلغ ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان میخرد سپس ۳۰ میلیون تومان خانه را رهن میدهد (خودش با توجه به در آمدش اجازه نشین میشود) و بیست میلیون تومان مابقی را هم برای دو تا سه ماه چک می دهد. سال های بعد با افزایش درآمد و پس انداز، می تواند این خانه را تبدیل به احسن کند.

۱۰- برای خرید خانه از قانون درخواست و پیشنهاد استفاده کنید

خرید خانه به کمک قانون درخواست و پیشنهاد

اگر ملک خوبی به شما پیشنهاد شد و پول کافی برای خرید آن ندارید، پیشنهاد خودتان را بدهید شاید فروشنده در شرایطی باشد که از روی ناچاری با پیشنهاد شما موافقت کند. حتی درا ین شرایط هم در زمان پیشنهاد دادن بگویید شریکم توان پرداخت بیشتر از این مقدار را ندارد تا اگر بازهم با پیشنهادتان موافقت شد و امکان معامله برایتان فراهم نبود راه گریزی داشته باشید.

۱۱- تغییرات قیمت مسکن را دنبال نموده تا بتوانید در شرایط رکود بخرید و در زمان صعود بفروشید

۱۲- مهم ترین نکته در خرید خانه چیست؟

مهم ترین نکته اینکه فقط باید بخواهید، خسته نشوید، از حرف آدم های منفی باف که مدام می گویند نمی شود اثر نپذیرید و بعد از همه تلاش ها نتیجه را به خدا بسپارید.

موارد دیگر …

دانلود رایگان دوره آرزوی تو دستور توست کوین ترودو
دانلود رایگان کتاب صوتی بخواهید تا به شما داده شود از استرهیکس
دانلود رایگان کتاب صوتی کیمیاگر | دانلود رایگان کتاب کیمیاگر
دانلود رایگان کتاب صوتی چهار اثر فلورانس اسکاول شین + کتاب الکترونیکی pdf
2 پاسخ
 1. سارا
  سارا گفته:

  سلام
  روزتون پرازشادی
  عجب مقاله ای بود،دستتون درد نکنه
  بله واقعا خرید خانه شدنی هست،حتی با پول خیلی کم،فقط کافیه که بخواهید،مایوس نشید،به حرف های منفی و اینکه میگن نمیشه،هیچ توجهی ،تاکید میکنم هیچ توجهی نکنید
  فقط یه نکته بگم در مورد بند دو که گفته:”تعیین معیار حداقلی برای منزل مورد نظر” نخیر …!!! معیار خودتون رو هرگز و هیچوقت حداقل نکنید،درست با معیار اصلی خودتون پیش برید،محکم و استوار… فقط در مراحل آخر که میبینید واقعا همه چی جور شده،اون موقع هست که باید یه کم از خواستتون کوتاه بیایید،اون موقع هست که باید به یادتون بیاد که همه گفتن نمیشه،و فقط شما گفتین که بله میشه،اون موقع هست که باید یادتون بیاد که با پول کم قدم برداشتید،مرحله آخر جایی که نباید زیادی ناز کنید اگرنه همه چی خراب میشه….
  در مورد بند ۱۲ ام ،هم بله کاملا دقیق هست و مهمترین نکته هست، خیلی خیلی بهش دقت کنید،فقط باید بخواهید و بدونید که دقیقا چی میخواهید و چرا میخواهید،و به هیچ حرف منفی ای توجه نکنید….
  موفق باشید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای