باورهای غلط نسبت به قانون جذب

باورهای غلط نسبت به قانون جذب

” قسمت دوم ”

سلام عرض میکنم خدمت شما دوست عزیز، خوش حالم اینجایی و داری قسمت دوم مقاله باورهای غلط نسبت به قانون جذب را مطالعه میکنید

اگر قسمت اول مقاله باورهای غلط نسبت به قانون جذب بخوانده اید اینجا کلیک کنید.

در این مقاله به شما می آموزم چطور میتوانید باورهای غلطی که نسبت به قانون جذب دارید را شناسایی کنید و تغییرشان دهید

باورهایی که خیلی از افراد نسبت به قانون جذب دارند و این باورهای محدود کننده مانع رسیدن آنها به موفقیت ها و خواسته هایشان میشود

قبل از خواندن این مقاله شما باید بدانید که قانون جذب چیست … اگر نمیدانید مقاله ﻗﺎنون جذب و ﻗوانین فیزیک را مطالعه کنید و بعد شروع به خواندن این مقاله کنید

« برای گوش دادن به قسمت دوم پادکست باورهای غلطی که نسبت به قانون جذب وارد وب سایت میلیونر شوید »

بساری از افراد گمان می‌ کنند کائنات‏ اگر بخواهد آرزوهای آنها را برآورده کند به ناچار باید آرزوی شخص دیگری را برآورده نکند تا بتواند مواد اولیه کافی برای ساختن کاخ آرزوهای نفر اولیه را فراهم سازد.

کائنات بی نهایت است | باورهای غلط نسبت به قانون جذب

به عبارت دیگر خیلی‌ ها نسبت به بی‌ نهایت بودن بانک کائنات‏ برای پرداخت صورتحساب هزینه آرزوهای انسان‌ ها شک و تردید دارد. برای همین است که وقتی قانون جذب می‌گوید فقط بخواهید و نپرسید که چگونه و در چه زمان و مکانی این خواسته شما اجابت می‌شود ، خیلی‌ ها اعتراض می‌کنند و با ردیف کردن محدودیت‌ها و نبود امکانات در اطراف خود می‌گویند که اجابت این آرزو از پایه و اساس غیر ممکن است و نباید یک درصد هم به تحقق آن امید داشت.

اما نکته اینجاست که این اشخاص بخش متافیزیک و ماوراء الطبیعه قضیه را فراموش کرده اند و از یاد برده‌ اند که برای برآورده شدن و اجابت آرزوی هر انسانی و در حالت کلی هر موجودی در عالم، تمام کائنات‏ بسیج می‌شو ند و از تمام امکانات موجود در عالم برای فراهم ساختن مواد اولیه مورد نیاز جهت تحقق و واقعی سازی آرزوهای هر انسانی کمک گرفته می‌شود.

حتی اگر لازم باشد در خیلی از موارد از دشمنان و بدخواهان فرد نیز برای اجابت آرزوهای او کمک گرفته می‌شود و این بد خواهان بدون اینکه بخواهند و بدانند بازیچه کائنات‏ قرار می‌گیرند تا به نفع شخصی که از او خوششان نمی‌ آید عمل کنند.

در قانون جذب گفته می‌شود که همان طوری که برای سالم شدن یک انسان بیمار، ضرورتی ندارد که بیماری به شخص دیگری داده شود تا توازن برقرار گردد! به همین شکل هم عین حالت سلامتی، حالت فراوانی و ثروت یک شخص فقیر نیازمند فقیر شدن یک انسان در جای دیگری نیست.

کائنات‏ خودش از ناکجا آبادی که خیلی مواقع اصلا حدس و گمان ما به آنجا نمی‌رود منابع هزینه‌ های پروژه تبدیل افکار ما به واقعیات را فراهم می‌کند و اصلا هم در این میان حق خوری و حق کشی و فریب و نیرنگ و کلاهبرداری ضرورتی ندارد.

چرا ببل گیتس توانگرترین شخص عالم شد؟ ” کائنات و قانون جذب “

چرا بیل گیتس موفق ترین فرد دنیاست؟

اگر شخصی مثل بیل گیتس بنیان گذار شرکت نرم افزاری مایکروسافت توانست چندین سال به عنوان توانگرترین شخص عالم درآید، دلیلش این نبود که او حق کسی را بالا کشید و یا سهم انسانی را در این جهان برای خود برداشت.

او به جای اینکه به معدن طلای دیگران دست درازی کند، خودش از دل هستی و کائنات‏ یک معدن طلای جدید به نام نرم افزار نویسی و تولید برنامه‌های کاربردی کامپیوتری را درخواست کرد و کائنات‏ هم این معدن طلایی و پرسود را به او و بقیه افراد بعد از او هدیه کرد.

خوب دقت کنید این منبع غنی ثروت‌ سازی ناگهان از جایی پیدا شد و برای درخواست کننده و همه انسان های آرزومند بعد از او شروع به ثروت‌ سازی کرد. و جالب اینجاست که صدسال پیش این معدن اصلا دیده نمی‌ شد و کسی باور نمی‌کرد که از این منبع هم بتوان به ثروت دست یافت.

کائنات‏ همیشه به همین شکل عمل می‌کند. برای همین نیز در قانون جذب همیشه گفته می‌ شود که زیاد نباید نگران اجرایی شدن و محدودیت‌ های عملیاتی شدن آرزوهایمان باشیم. بلکه باید جرات آرزو کردن و بیشتر خواستن را همیشه در دل خود زنده نگه داریم و مطمئن باشیم و یقین داشته باشیم که کائنات‏ خودش اسباب اینکار را فراهم خواهد ساخت.

برای گرفتن نتیجه بهتر از قانون جذب، روی موارد مثبت متمرکز شوید

خیلی ها گمان می‌کنند وقتی به گذشته فکر می‌کنند یا در رویاهای آینده فرو می‌ روند یا صحنه‌ای نامناسب در زمان حال را مشاهده می‌ کنند، قانون جذب کار نمی‌کند.

حال آنکه وقتی کسی خاطره‌ ای از گذشته را به اکنون ذهن خود می‌آورد و یا تجسمی رویایی از آینده را در الان ذهن خود ایجاد می‌کند در حقیقت مشغول آفرینش فکری است که در زمان حال خلق می‌ شود و به طور اتوماتیک این فکر ارتعاشی ایجاد می‌کند که اگر بیش از هفده ثانیه روی آن تمرکز صورت گیرد این ارتعاش دامنه و قدرت لازم برای عبور از آستانه قابل اعتنای کائنات‏ و ایجاد نوسان مشابه در کائنات‏ را باعث می‌شود.

در حقیقت باید بدانیم که اگر در گذشته خاطره بدی را از سر گذرانیده‌ ام و با نگریستن به آلبوم‌ ها و عکس‌ ها و یا صحبت با آشنایان در مورد خاطرات ناخوشایند گذشته گمان کنیم که فقط مشغول بازی با خاطرات هستیم باید بدانیم که سخت در غفلتیم و همین بیرون کشیدن جنازه خاطرات قدیمی از زیر خاک حافظه و نگاه کردن در آن به معنای جان بخشیدن دوباره به امواتی است که هرگز نمی‌ خواهیم آنها را دوباره ببینیم.

به طور مشابه اگر مشغول تماشای فیلم یا صحنه نامناسبی هستیم یا چنین صحنه ناخو شایندی را در ذهن خود مجسم می‌کنیم، حتی اگر این صحنه‌ ها مجازی و غیر واقعی و توهمی و تجسمی باشند باید بدانیم که ما با توجه و نگریستن به آنها در حقیقت به چیزی که جان ندارد اهمیت می‌ بخشیم و آنها را به اندازه کافی جاندار می‌ سازیم که وارد زندگی ما شوند.

قانون جذب با کسی شوخی ندارد.

اسلحه مرگباری است که خالق کائنات‏ در درون تک تک انسان ها به ودیعه گذاشته است و این سلاح قدرتمند ضمن آنکه می‌تواند از ما یک خالق آگاه و بی نظیر بسازد می‌تواند باعث شود تا ما با خلق موجودات و شرایطی ناخوشایند زندگی خود را به تباهی بکشانیم.

  قانون جذب مثل کودکی است که به طور شبانه روز باید مواظبش باشیم. به خاطر قدرت و سادگی و توانمندی خارق العاده قانون جذب و اینکه هرچه فکر کنیم می‌تواند در آینده‌ای نزدیک به واقعیتی در زندگی‌ما تبدیل شود باید بسیار زیاد مواظب افکار خودمان، حرف‌هایی که بر زبان می‌آوریم، چیزهایی که می‌بینیم ، آرزوهایی که می‌کنیم و خلاصه گفتار و پندار و کردار لحظه به لحظه خودمان باشیم. این مواظبت دم به دم و هشیاری مستمر و پیوسته است که می‌تواند ما را به یک خالق آگاه آرزوهایمان تبدیل کند.

چرا من از قانون جذب نتیجه نگرفتم؟

دلیل نتیجه نگرفتن ما از قانون جذب؟

بسیاری از کسانی که قانون جذب را در زندگی خود به کار می‌برند و جواب نمی‌ گیرند و با آن مخالفت می‌کنند می‌ گویند که این قانون نتوانست آنها را از اینجا که هستند به آنجا که دلشان می‌خواسته و آرزو می‌کرده ببرد. در واقع آنها بعد از اینکه مدت‌ ها قانون جذب را به طور کامل اجرا کرده‌اند باز هم نتوانستند از “اینجای نامطلوب ” به “آنجای آرمانی و مطلوب” بروند.

دلیل این جواب نگرفتن هم بسیار ساده است! آنها می‌خواستند آنجا باشند در عین حال به طور همزمان اینجا هم باشند.

و این یعنی ارسال دو ارتعاش متضاد همزمان به سوی کائنات‏ که طبیعی است وقتی دو ارتعاش قوی و غالب مخالف هم به کائنات‏ ارسال شود، نتیجه‌ ای جز هیچ چیز نصیب شخص نمی‌گردد. به همین خاطر در قانون جذب می‌گویند اگر می‌خواهی از “اینجای بد و ناخوشایند” به “آنجای دوست داشتنی و آرمانی‌ ات ” بروی‌، به محض اینکه چنین آرزویی کردی فورا اینجا را برای همیشه ترک کن و در آنجا ساکن شو!

و این یعنی به محض آرزو کردن و درخواست مهاجرت به نقطه جدید، درذهن خود باور کن و بپذیر که “آنجا” هستی و “آنجایی” رفتار کن.

یعنی اگر می‌خواهی در کنکور ورودی یک دانشگاه قبول شوی و هنوز ماه ها به برگزاری آزمون باقی است. از همین الان یعنی از اکنون که هیچ آزمونی برگزار نشده خود را قبول شده ببین و مانند شخصی که وارد دانشگاه شده و روی صندلی مخصوص خود نشسته با خودت برخورد کن. یعنی خودت را موجودی ببین که حق و لیاقت و شایستگی اش آنجا بودن است و حال به دلایلی که کائنات‏ باید آنها را برطرف کند مدتی مجبور بودی در “اینجا” ساکن باشی و “اینجا بودن” هرگز باعث نمی‌شود که تو خود را مقیم دائمی “اینجا” تصور کنی و “اینجا” را وطن خودت بیانگاری.

اینکه انسان دارای این توانایی شود که به محض نخواستن یک شرایط به طور ذهنی قادر به جمع کردن اسباب و وسیله و نقل مکان به نقطه آرمانی خودش باشد و بعد فقط منتظر باشد تا کائنات‏ بقیه لوازم و مقدمات را فراهم کن.

همین توانایی خیره کننده باعث می‌ شود تا انسان دارای قدرتی خیره کننده در تحمل و فراموش کردن شرایط بسیار سخت و طاقت فرسا پیدا کند و در بدترین و سخت ترین شرایط زندگی بتواند گلیم خود را با موفقیت از آب بیرون بکشد. جالب است بدانید تنها با نظریه “قانون جذب” است که آدمی می‌تواند به این توانایی فوق‌ العاده در کوچ کردن ذهنی و روانی از نقطه نامطلوب به نقطه مطلوب و دوست داشتنی زندگی‌اش دست یابد و فکر تسلیم و ناامیدی را از سر بیرون کند.

بنابراین در پاسخ این اشتباه متداول در خصوص ناکارآمدی قانون جذب باید از مدعیان پرسید که آیا وقتی برای خواندن دعای باران جمع می‌شوند با خودشان چتر هم می‌برند! یعنی خودشان قبل از رسیدن به معبود و محبوب آرمانی خود، تصور وصل و وصال را در ذهن خود تجسم کردند؟

اگر جواب منفی است و آنها همزمان  خدا و خرما را با هم می‌‌خواستند و نمی‌توانستند در ذهن خود تصور چشم پوشی و جدایی از اینجا و اقامت در آنجای آرمانی را تجسم کنند، پس چگونه انتظار داشتند که کائنات‏ بر خلاف ارتعاش آنها چیزی را به ایشان ارزانی دارد که هرگز آرزو نکردند.

معتقدان به قانون جذب می‌گویند وقتی عمر انسان به پایان می‌رسد و زمان چشم پوشی از بخش فیزیکی و یکپارچه وارد دنیای متافیزیک شدن فرا می‌رسد‏. از انسان می‌پرسند چرا از قدرت بی نظیر و فوق العاده آرزو کن و جواب بگیر و قانون جذب در زندگی عادی خود استفاده نکرده‌اند و فقط از شرایط موجود خود نالیده‌ اند و چشم به انتظار مرگ مانده‌ اند؟

موارد دیگر …

۳۰ تفاوت عمده ثروتمندان و افراد معمولی
چگونه خانه بخریم: راهنمای عملی خرید خانه
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای