پول سازترین دارایی چیست؟

پول سازترین دارایی چیست؟

در این مقاله میخواهیم بدونیم که پولساز ترین دارایی ما چیه ! … با خودتون فکر کنید

 پول سازترین دارایی چیست؟

تخصص ،بله تخصص پولساز ترین دارایی شماست …
چرا من متخصص نیستم؟ این روزها آمار بسیار نگران کنندهای از بحران بیکاری در دنیا وجود دارد این مسئله ای است که ظاهراً دامان بسیاری از کشورهای دنیا را گرفته است.

حال از شما سؤال میکنم: تخصص شما چیست؟ شما که سال آخر دانشگاه را سپری میکنی؟ شما که چند صباحی است از فارغ التحصیلیات گذشته و به دنبال کار ایده آل میگردی و یا شمایی که چند سالی است در حال انجام کاری هستی و ناراضی از شرکت و حقوق و درآمد و همکاران؟

بله تخصص ویژهی شما چیست؟ کارفرمای شما به چه دلیل باید ماهیانه به شما پول بدهد و یا حقوق شما را اضافه کرده و یا شما را استخدام کند؟ با توجه به وجود طیف گستردهای از انسانها و موقعیتهای متفاوت شغلی که در اطراف خود میبینم، به این نتیجه میرسیم که بسیاری از بیکاران نسل جوان از دو مشکل عمده رنج میبرند:

۱) توقع شغلی زیاد: من کاری با حقوق بالا میخواهم، محل کارش در شهر خودم باشد، دائمی باشد، حقوقم را سر وقت بدهند و از این قبیل درخواستها که البته خواستههای به حقی هستند.

۲) نبود تخصص: لطفاً اینقدر نگویید که من مثلاً مهندس کامپیوترم و متخصص ام. یا من لیسانس اقتصاد یا ادبیات یا ریاضی دارم و متخصص ام. چرا که همه ی ما میدانیم که اینها برچسب هایی است که از طریق دانشگاه به دست آورده ایم وبه هیچ وجه نمیتوان با یک مدرک دانشگاهی نام متخصص بر خودمان گذاشت.

هنگامی که شما قدمی رو بر میدارید قدم های بعدی بهتون نشان داده میشود …

تخصص این است که در زمینه ای حرفه ای بوده و بتوانید با آن، گِره ای از مشکلات شرکت را باز کرده و چیزی برای عرضه داشته باشید.

ولی متأسفانه ما میخواهیم وارد بازار کاری شویم و چند سال در آنجا بمانیم و مثلاً مسئول کنترل پروژه، معلم ادبیات و یا یک منشی شویم و گذران زندگی کنیم.

به باور من داشتن یک تخصص، میتواند آینده ی شغلی شما را متحول کند.تخصصی که در موردتان بگویند: «طرف اینکاره است » و اتفاقا مواهب مالی داشتن این تخصص نیز، به زودی شامل حالتان خواهد شد.

پس خودتان را قربانی ندانید از همین امروز به فکر کسب یک مهارت و تخصص باشید. این مهارت میتواند شامل مهارت های فنی مثل جوشکاری، برقکاری، تعمیرات و تأسیسات و یا مهارتهای هنری مثل تصویربرداری، مونتاژ،نقاشی و امور گرافیکی و نیز مهارت هایی چون خیاطی، پیرایشگری و. ..باشد فراگیری یک مهارت درا رتقا عزت نفس شما نیز بسیار مفید است. جالب است بدانید در دانشگاه هاروارد حتی مهارت هایی مثل تزئین تیرامیسو (نوعی دسر) را نیز در کنار تحصیل به دانشجویان آموزش میدهند.

و بسیاری از موارد های دیگه … خدارو شکر اینقدر فرصت زیاد هست که هیچ کس بیکار نمونه فقط باید باور هاتون رو تغییر بدید و واقعا بخوایید که چیزی رو بدست بیارید …