باورهای مثبت نسبت به پول

باورهای مثبت نسبت به پول

در این مقاله میخواهیم با باورهای مثبت نسبت به پول آشنا شویم، باور هایی که اگر آنها در در خود ایجاد کنیم پول و ثروت را به زندگی خود جذب میکنیم و از مشکلات مالی در امان خواهیم ماند.

اگر باور ها و دیدگاه ما نسبت به زندگی و پول تغییر یابد شما به هر چه بخواهید میتوانید برسید، به رویاهایی که دارید، به خانه ای که آرزوشو دارید، ماشینی که قلبا دوسش دارید، اون مقدار پولی که همیشه آرزوتونه، سلامتی، عشق و یا هر چیز دیگه ای …

در ادامه با یک سری باورهای مثبت نسبت به پول آشنا میشویم :

 * پول امانت مقدس است

 * پول مائدهای آسمانی است، زیرا تجلی برکت خداست.

 * پول یعنی رهایی از هرگونه نیاز و تنگنا.

 * پول میتواند برای سیر کردن شکمگرسنگان و مداوای بیماران و زیباتر کردن زندگی
مورداستفاده قرار گیرد.

 * آرزوها با پول از دنیای خیال بیرون میآیند و به ثمر مینشیند.

 * پول خوشبختی نمیآورد، ولی بیپولی بدبختی میآورد.

 * پول جزو واژههایی است که خنده را بر هر لبی مینشاند.

 * با پول میتوان دور دنیا را گشت و رفت در دل قارهها.

 * با پول میتوان در بهترین دانشگاهها ادامه تحصیل داد.

 * با پول انسانها از فقر و شکست و همه گناهان ناشی از تنگنا و فقر میرهند.

 * با پول در مقیاس بزرگتر میتوانیم تأثیر مثبت بیشتری روی دنیا داشته باشیم.

اینها باورهای مثبت نسبت به پول هستند

باورهای مثبت نسبت به پول

با پول یک چیز دیگر را هم میتوان به خانه آورد، شادی. کسی که پول دارد و دستش به دهانش میرسد، دستِکم دغدغه نانوآب و لباس و سرپناه ندارد یا لااقل حسرت خیلی چیزها به دلش نمیماند.

کسی که دستش به دهانش میرسد، خود را تکیه داده به دیواری محکم میبیند و از استواری آن، پشتش گرم میشود.

اکثر مردم بخش اعظم ساعات بیداری و درنتیجه زندگیشان را صرف کار برای پول میکنند. پول میتواند بسیاری از نیازهای انسان را تأمین نماید. وقتی به پول اینگونه نگاه کنیم، داشتنش یعنی نشاط و شادی، یعنی گشاده دستی، یعنی آرامش، یعنی برخورداری از وفور نعمات الهی، یعنی رفاه و امنیت، یعنی علم و معنویت، یعنی توانگری و هر چیزی که به کار سالم و حیات طیبه بیاید.
چون اندیشه هایمان زندگیمان را میسازند، اندیشه هایمان درباره پول باید سرشار از قدرشناسی باشد تا پول نیز قدرمان را بداند و به سویمان کشیده شود.

به این ترتیب اگر تاکنون پول و ثروت را بد میدانستیم از این لحظه به بعد، برای ثروتمند بودن عذر و بهانه ای نیاوریم، پول و ثروت را نعمت الهی بدانیم و باور داشته باشیم میتوانیم ثروتمند و موفق باشیم و سهم خویش را از سفره رحمت الهی به گونه ای الهی برداشت کنیم.

همانطور که نباید با نظر تحقیر به پول نگاه کنیم، نباید از آن بُت بسازیم، پول سرشار از آرزوی زندگی و تحرک و گسترش و فعالیت است. پول دوست ندارد که کسی به آن چنگ بیندازد و به آن بچسبد و احتکارش کند یا جلوی گردش آن را بگیرد.

به راستی که گردش فعال پول توانگری می آورد؛ و کسادی ها و رکودهای اقتصادی ناشی از احتکار لئیمانه پول است. از خدا زیاد بخواهید خداوند میخواهد ما زیبا زندگی کنیم.

خداوند ابزار کسب ثروت را برای همه ما فراهم کرده است، ولی ما هستیم که باید حرکت کنیم و آن را کسب کنیم. مواظب افکار و درخواست های خود از خداوند باشیم، ارزشمندترین ها را درخواست کنیم. خداوند رحیم و بخشنده است، ایمان داشته باشیم هر آنچه از خداوند بخواهیم به ما داده خواهد شد. اجازه بدهید این حقیقت را با بیان داستانی مطرح کنم :

روزی مردی در مقابل کوهی ایستاده بود و باخدا نجوا میکرد: خدایا چه میشد این کوه تبدیل به طلا شود.
کوه طلا شد.
مرد گفت خدایا شکرت، کور شود آنکس که از تو کم بخواهد
مرد کور شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای