با قانون درخواست آشنا شوید :

بخواه تا به تو داده شود. این شعار من در زندگی است. بسیاری از افراد می ترسند خواسته هایشان را مطرح کنند، در صورتی که شاید اگرخواسته شان را بیان می کردند به مقصود خود می رسیدند. ریشه عدم درخواست در هر زمین های « ترس » است. ترس از طرد شدن، ترس از نه شنیدن.

قانون درخواست می گوید خواسته ات را بدون احساس خجولی و بدون فکر کردن به نتیجه، بخواه. شاید دریافت کنی شاید هم نه، ولی مهم این است که درخواست کنید.

مثال هایی از قانون درخواست:

– درخواست پیشنهاد ازدواج

– درخواست تخفیف

– درخواست نمره از استاد !

– در خواست توضیح بیشتر درس از استاد

– درخواست دریافت وام یا قرض

– درخواست همکاری از دیگران

– درخواست خرید یا فروش

– درخواست مرخصی

– درخواست پاداش یا افزایش حقوق

و درخواست های دیگه …

قانون درخواست در زندگی به ما کمک میکند

قانون درخواست به ما در زندگی کمک میکند

قانون درخواست خیلی ساده است، هر خواست های از هر شخصی در هر جایگاهی که هست (حتی رئیس جمهور!) دارید، کافی است آن را بدون ترس به زبان بیاورید؛ در این صورت طبق قانون احتمالات ممکن است جواب بلی را بشنوید؛ اما اگر خواسته تان را مطرح نکنید؛ هرگز بلی را نخواهید شنید چون هیچ کس از قلب شما و خواسته های شما خبر ندارد. قرار نیست کسی فکر شما را بخواند. دیگران علم غیب ندارند که بدانند شما چه خواست های دارید شما باید خواسته تان را به زبان بیاورید.

کارکنان مکدونالد وقتی با مشتری ای رو برو می شوند که سفارش همبرگر داده است؛ یک درخواست واضح می کنند: آیا سیب زمینی می خواهید؟ بسیاری میگویند بله؛ اما اگر مشتریان با این درخواست مواجه نمی شدند؛ هرگز پاسخ مثبت نمی دادند.

جالب اینکه کارکنان نمی پرسند آیا چیز دیگری می خواهید؛ بلکه دقیقاً می پرسند آیا سیب زمینی می خواهید. کلمه چیز یک دنیا ابهام دارد و مشتری را گیج میکند ولی نوشابه یا سیب زمینی تکلیفش معلوم است. این کار سود سرشاری را نصیب مکدونالد کرده است. در کس بوکار پوشاک نیز احتمالاً دید هاید کسانی که ک توشلوار م یفروشند بلافاصله بعد از فروش ک توشلوار از مشتری م یپرسند: آیا کراوات م یخواهید؟ آیا کمربند م یخواهید؟ آیا پیراهن سفید م یخواهید؟ ای نها نمونه یک درخواست واضح و مشخص است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *