چه چیز مانع رسیدن ما به رویاهایمان میشود؟

چه چیز باعث نرسیدن ما به رویاهایمان میشود؟

مانع رسیدن ما به رویاهایمان چیست؟

سلام عرض میکنم خدمت تو دوست خوبم بنده امیرحسین دهقانی هستم که فرصت مجددی پیش اومد تا در قالب مقاله ” چه چیز باعث نرسیدن ما به رویاهایمان میشود؟ ” در خدمت تو دوست خوبم باشم

خیلی خوش حالم که اینجایی و داری این مقاله رو میخونی، این یعنی شروع یک تغییر !

در این مقاله میخواهیم با غولی آشنا شویم که مانع رسیدن ما به رویاهایمان میشود، غولی که درون همه ما وجود دارد و باعث میشه از اهداف و رویاهایمان دور شویم، این غول را نمیشود کشت ولی میشود آن را در زندان درون حبس کرد !

نگرش شما روي عملتان تأثير ميگذارد که آن هم روي دستاوردهای شما اثر خواهد گذاشت. تقريباً غير ممکن است که ذهن آدم، منفی باشد و همزمان پيشرفت هم بکند. ترس، ويرانگر و ناتوان کننده است.

ترس مانع این میشود که تلفن را برداشته و با مشتری های خود تماس گرفته و درباره محصولی که دارید صحبت کنید، ترس مانع میشود که به جایگاهی رفته و محصول خود را با قدرت معرفی کنید، ترس مانع این میشود که ….. (شما بگویید)

شايد شما يکی از شخصيت هايی را که در ادامه مي خوانيد در خود پيدا کنيد:

” من نه ” ها معتقدند که افراد موفق، يک جورهايی با آنها فرق ميکنند و ويژگيها يا حقوق يا مزيت های خاصي دارند که آنها ندارند، اگر شما از اين دسته ايد، حرفه ی خوبي را شروع کرده ايد برخی از ستارگان بزرگ اين صنعت، کارشان را با شک و ترديد زياد شروع کرده اند.

اغلب ما بارها شک و ترديد را تجربه کرده ايم، ولي برداشت ما از شرايط، لزوماً واقعيت ندارد. اتفاقاً خيلي وقتها برداشت ما، خيالی است. نبايد خود را منفي کنيد، ياد بگيريد که شکست را از بالا نگاه کرده و مسائل را از شخصيت خود جدا نماييد. با خود فکر کنيد اين يک ناکامی است نه اینکه ” من ناکام ” هستم.

تحصيلات، تجربه، نژاد، قوميّت و شغل های قبلي ربطی به آنچه که میخواهید به دست آورید ندارند.

برچسب ها بهانه اند | چه چیر مانع رسیدن ما به رویاهایمان میشود؟

بهانه ای برای رسیدن به رویاهایتان نداشته باشید …

گيريم که بخت با بعضی ها يار است. که چی؟ مهم اين است که با آنچه داري، کار کني. برچسب هایی مثل «خيلی جوانم… خيلی پيرم… اعتماد به نفس کافی ندارم…… خيلی گرفتارم …… خجالت ميکشم » اين برچسب ها به نظر من يعني بهانه _ فکر منفي، باعث عدم فعاليت ميشود.

بجنبيد! زندگی که تمرين نيست. فقط يک بار فرصت زندگی کردن داريم و نبايد خرابش کنيم. شما هرگز برای کار کردن روی روياهايتان زياد جوان يا پير نيستيد.

شايد قبلاً تلاش هايی کرده ايد که به جايی نرسيده اند. به گذشته نگاه کردن، ارزشی ندارد، گذشته، دود شده و به هوا رفته است. آينده، نور روشنی است که در پيش رو داريد…

اين برچسب های منفی را از خود کنده و به پيش برويد. اگر…چي بعضی ها ميگويند ” اگر نشد چه؟

آيا توجه کرده ايد که ما معمولاً هر چه توقع داشته باشيم، در زندگي به دست مي آوريم؟ با انجام کار نادرست نمی توان جلوي اشتباه را گرفت. احمقانه ترين راهِ گذراندن وقت: نگرانی برای آينده است. شوخی مارک تواين را به ياد بياوريد که گفت: ” لحظات وحشتناکي را در ذهنم داشتم که بعضي از آنها واقعاً در زندگيم اتفاق افتادند “

آیا این جمله، شما را بياد چيزی انداخت؟ ما نيز به برخی رويدادهای بد فکر ميکنيم که بعداً واقعاً اتفاق ميافتند …

تمرکز روی بدترين نتايجی که منجر به شکست ميشود نه تنها سازنده نيست بلکه اتلاف کامل وقت و انرژی است. ۱۰۰ درصد توپ هايی که شوت نکرده ايد، هرگز گل نشده اند.

توپ که شوت نشود، گلی هم به ثمر نخواهد رسيد. پس نگرانِ باخت چه چيزی هستيد؟ منتظر چه هستيد، به سراغ روياهای خود برويد تا موفقيت را تجربه کنيد.

دلواپس ها

دلواپس ها | چه چیز باعث نرسیدن ما به رویاهایمان میشود؟

دلواپس ها ، هميشه نگران حرف مردم هستند، به قول يکي از دوستانم اگر ميدانستيم ديگران چه کارهايي کرده اند، کمتر نگران حرفهای آنها ميشديم.

گيريم که ديگران به شما شک دارند يا منتظر شکست شما هستند، که چي؟ بيشترشان گرفتار ترديد به خود و کمبودهايشان هستند. محلشان نگذاريد و حتي بهتر است، با نتايج کار خود به آنها ثابت کنيد که اشتباه ميکنند.

همه مردم هميشه به شما پاسخ مثبت نخواهند داد، شنيدن پاسخ منفي بخشی از روند غربال کردن همکاران احتمالی است تا بتوانيد آنهايی را که مثبت و با انگيزه هستند، روياهاي بزرگ دارند و فرصت پيشنهادی شما را درک مي کنيد پيدا کنند .

فقط وقتی که شنيدنِ پاسخ منفی را بخشي از اين حرفه بدانيد مي توانيد بدون ترس، به سراغ هر همکار احتمالي برويد. ذهن خود را از نظرات و حرفهای مردم آزاد کنيد تا خروشان به پيش برويد.

الان نه ها

بدترين کلمه فرهنگ لغات، کدام است؟ به نظر من: وقتی است که فرصت موفقيت خود را با تعلل به تعويق نيندازيد. وقتی بچه ها بزرگ بشوند و به مدرسه بروند… وقتی همسرم شغلش را عوض کند… وقتی لاغر بشوم… وقتی اسباب کشی کنيم… وقتی درسم تمام بشود… وقتی پول دستم برسد… هرگز وقت مناسبي براي پيگيري روياهايتان پيدا نخواهد شد

 اگر دنبال بهانه باشيد هميشه ميتوانيد بهانه ای پيدا کنيد که چرا الان، زمان مناسبی برای شروع نيست. آيا مجبور شده ايد که با چالش ها دست و پنجه نرم کنيد؟ خب، اينجا سياره واقعيات است و زندگی يعنی همين. البته گزينه ای ديگری هم پيش رو داريد: ميتوانيد دست از روياهای خود کشيده و فرصت داشتن يک زندگی عالی را نابود کنيد!

تنها ترسي که ارزش فکر کردن دارد، ترس از پشيماني است. پشيماني در زماني که به گذشته نگاه کرده و فرصتهايی را مي بينيد که از دست رفته اند آنهم فقط به اين دليل که گذاشتيد ترس، شما را از حرکت باز دارد.

افراد موفق، با وجود ترس ها و شکست هايشان به راه خود ادامه ميدهند. آنها درگير شکست های خود نمی شوند؛ آنها خود را از بند نا اميدی آزاد کرده و نمی گذارند که شک و ترديد، روياهايشان را نابود نمايد. شوخ طبعيِ سالم، مفيد است. همچنين آينده نگری. شما فرصتي داريد که بهترين روياهاي خود را به دست بياوريد.

نياز نيست که هيچگونه سرمايه گذاری هنگفتی انجام بدهيد. نياز نيست که سوابق کاري ارائه دهيد يا در مصاحبه های نفسگيرِ کاري شرکت کنيد. نياز نيست با ديگران رقابت کنيد تا فرصت موفقيت را از چنگ آنها بيرون بکشيد و مالِ خود بکنيد. شما همه منابع لازم را در اختيار داريد. و شما نيز بايد روزی مدير عامل بشويد. حالا دوباره بگوييد نگران چه هستید ؟

کار عملی برای چه چیز باعث نرسیدن ما به رویاهایمان میشود؟

« تمرین هایی که پیشنها میشود انجام دهید »

۱- به نظر خودتان، شما جزو کدام دسته هستيد:

  •   من نه ها
  • برچسبی ها
  • اگر… چي ها
  • دلواپس ها
  • الان نه ها

۲- اگر جزو دسته هاي سوال قبل هستيد، چگونه ميخواهيد با آن کنار بياييد؟

__________________________________________________________

__________________________________________________________

__________________________________________________________

___________________________________________________________

__________________________________________________________

۳- بياموزيد که به خودتان بخنديد منظورم اين نيست که خودتان را مسخره کنيد. گذشته را مرور کرده و چيزهايی را به ياد بياوريد که فکر ميکرديد مشکل بزرگي هستند ولی اکنون از يادآوری آنها خنده تان ميگيرد.

۴- خود را از بند دوستان منفي آزاد کرده و در عوض با دوستان مثبت معاشرت نماييد. شما بسياری از دوستان مثبتِ خود را در اين صنعت خواهيد يافت و به زودی خيلی های ديگر را جذب خواهيد کرد.

۵- به خودتان وقتِ شک و ترديد ندهيد. پادزهر نگرانی و غم، عمل کردن و دست به کار شدن است.

موارد دیگر …

دانلود رایگان دوره آرزوی تو دستور توست کوین ترودو
دانلود رایگان کتاب صوتی بخواهید تا به شما داده شود از استرهیکس
دانلود رایگان کتاب صوتی کیمیاگر | دانلود رایگان کتاب کیمیاگر
دانلود رایگان کتاب صوتی چهار اثر فلورانس اسکاول شین + کتاب الکترونیکی pdf
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای