کاری را انجام دهید که عاشقش هستید: چه کاری را شروع کنیم؟

کاری را انجام دهید که عاشقش هستید: چه کاری را شروع کنیم؟

جمله طنز اما عبرت آموزی می گوید: کسی که هنگام کار کردن آواز می خواند ثروتمند می شود

نتایج نشان داده یکی از مهم ترین عوامل خوشبختی، رضایت شغلی است به عبارت دیگر انجام دادن کاری است که آن را دوست داریم و برای آن آفریده شده ایم واقعاً مهم نیست که چه شغلی داشته باشید، مهم آن است که از شغلتان لذت ببرید، اگر در زمینه موردعلاقه خود کارکنید شادتر خواهید زیست، احتمال موفقیتتان بیشتر خواهد بود و قطعا ثروت خوبی را بدست می آوردید.


فایل صوتی چه شغلی را شروع کنیم …

قطعا عادل فردوسی پور را میشناسید

عادل فردوسی‌ پور به‌ عنوان یکی از محبوب‌ ترین چهره‌ های اجتماعی در ایران به‌ شمار می‌ رود او بهترین گزارشگر ورزشی ایران میباشد که اخیرا او در جشنواره جام جم به عنوان بهترین مجری ورزشی و برنامه نود به عنوان بهترین برنامه تلويزيون انتخاب شدند ....

عادل فردوسی یکی از افرادی هست که در کنار لذت بردن از کار خود به شهرت و ثروت رسیده است .

پس چه کاری را شروع کنیم؟

بنابراین اول تصمیم بگیرید به هر کاری که در حال حاضر انجام می دهید، عشق بورزید؛ و بعد پیرو قلب خود باشید. آیا میان این دو تناقضی وجود دارد؟ خیر: اولاً در کوتاه مدت همه ما باید بهترین استفاده را از موقعیت ها ببریم، مثلاً اگر به پول نیاز داریم باید شغل فعلی خود را حفظ کنیم و درعین حال برای آینده برنامه ریزی کنیم؛ اما در دراز مدت تنها با انجام کار موردعلاقه است که می توانیم احساس رضایت خاطر پیدا کنیم.

اگر شغل خود را دوست ندارید، دو راه پیش روی شماست: یا نگرش خود را تغییر دهید و یا شغلتان را، اشتباه ما اینجاست که زندگی خود را به دو بخش کار و فراغت تقسیم کرده ایم. این برچسب زدن بر ساعات زندگی باعث محدود شدن ما می شود، در واقع ما به خود می گوییم از حالا تا ساعت پنج سرکار هستم پس باید این زجر را تحمل کنم. آیا بهتر نیست که به جای جدا کردن کار از فراغت، آن ها را یک مجموعه واحد زندگی بدانیم؟ 

تابه حال توجه کرده اید که برای بعضی از رانندگان تاکسی، کار کردن یک لذت است و برای بعضی دیگر، رنج و همان کار تکراری همیشگی. کسانی که از شغل خود لذت می برند، شخصیتی بشاش و سرزنده دارند و خوب کار می کنند و صبح را با این گونه جملات آغاز می کنند: امروز می خواهم بهتر و مؤثرتر از دیروز باشم.

اگر به راستی کار خود را دوست داشته باشید باید این نشانه ها در شما وجود داشته باشد.

نشانه های دوست داشتن کار خود

۱- صبح ها به راحتی از خواب بیدار می شوید و همواره کار را به استراحت ترجیح می دهید

۲- در هنگام کار، خود و زمان را فراموش می کنید.

۳- نتیجه تلاش، کمترین اهمیت را برای شما دارد.

بسیار مهم است که فقط آن کاری را بکنید که دوست دارید. در این صورت حتی اگر فقیر یا گرسنه باشید یا در خرابه ای زندگی کنید، بازهم زندگی کاملی خواهید داشت و در پایان روزهای عمرتان، از زندگی خود شاکر خواهید بود؛ زیرا همان کاری را انجام داده اید که برای آن، به این دنیا آمده اید. استیو جابز خالق اپل به خوبی به این نکته اشاره می کند: اگر خوشبختی را برای یک ساعت می خواهید چرت بزنید.

اگر خوشبختی را برای یک روزمی خواهید به پیک نیک بروید اگر خوشبختی را برای یک هفته می خواهید به تعطیلات بروید اگر خوشبختی را برای یک سال می خواهید ثروت به ارث ببرید و اگر خوشبختی را برای یک عمر می خواهید: یاد بگیرید کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید.

موارد دیگر …

دانلود رایگان دوره آرزوی تو دستور توست کوین ترودو
دانلود رایگان کتاب صوتی بخواهید تا به شما داده شود از استرهیکس
دانلود رایگان کتاب صوتی کیمیاگر | دانلود رایگان کتاب کیمیاگر
دانلود رایگان کتاب صوتی چهار اثر فلورانس اسکاول شین + کتاب الکترونیکی pdf
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای